image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky a kluby

Spolky a kluby

Sportovní klub Převýšov

Sportovní klub Převýšov má stabilně největší aktivitu a zázemí v obci.

V bilancování sportovních výsledků se klub umístil v ročníku 1999/2000 na 12. místě s bodovým ziskem 27 bodů a zachránil se v soutěži. Po podzimní části ročníku 2000/2001 se mužstvo umístilo na slušném 6. místě se ziskem 19 bodů. V jarní části soutěže se však mužstvo dostalo do problematické situace a velice si zkomplikovalo postavení v tabulce soutěže. Nakonec rozhodly poslední dva domácí zápasy a tým si zachoval příslušnost v elitě hradeckého okresu. Podzimní část ročníku 2001/2002 již proběhla v poklidu i díky posilám, které přispěly k lepším výkonům.

Mezi tradiční akce pořádané klubem bezesporu patří organizace tanečních zábav na místním letním parketu. I poslední ročník této akce byl velmi zdařilý. V průběhu roku docházelo na pravidelné údržby celého sportovního areálu a jeho okolí. Výbor sportovního klubu a klub samotný vyvíjí značnou aktivitu a reprezentuje naši obec v regionu i mimo něj na velmi vysoké úrovni.

Sportovní klub Převýšov svojí prací a činností patří k nejaktivnějším a je ostatním příkladem. Svědčí o tom například samotný rozpočet klubu, který dosahuje stále vyšších částek. Velikou zásluhu v tomto směru proto na fungování chodu klubu mají sponzoři, kterými jsou firma Building plast pana Pokorného,Jiry pana Ryby, Obecní úřad Převýšov, Jiří Faltýn, firma Stránský aj.

V souvislosti s pořádáním těchto akcí a fotbalových utkání dochází na pravidelnou údržbu a úklid areálu, který tímto tvoří velice pohledný komplex. V letních měsících se provedlo zatravnění brankovišť a prostorů před brankami. Byly také odstraněny staré brankové konstrukce, které byly nahrazeny nově vyrobenými.

Tabulka ročníku 2002-2003

Tabulka ročníku 2003-2004

Tabulka ročníku 2004-2005

Ročenka SK Převýšov rok 2004

Tabulka ročníku 2005-2006

Tabulka ročníku 2006-2007 - podzimní část

Konečná tabulka ročníku 2006-2007

Rok 2011

V letošním roce naše A mužstvo postoupilo po roční odmlce zpět do divize. Obci se podařilo získat dotaci z Královéhradeckého kraje na rekonstrukci kabin, která úspěšně proběhla. A mužstvo se odměnilo senzačním způsobem. Do soutěže vstoupilo porážkou tradičního rivala mužstva Nového Bydžova.

 celkový pohled na zrekonstruované kabiny                                                            

Ovšem to nemělo být vše. V Ondrášovka cupu postupovali postupně přes Trutnov, Českou Lípu a Vyšehrad až narazili na profesionální Slavii Praha. Den 31.8.2011 se nesmazatelně zapsal do dějin klubu. Slavii porazily po fantastickém výkonu na hranici sebeobětování 3.0.

                                                                                interier budovy   

Všem hráčům a realizačnímu týmu děkujeme a přejeme hodně úspěchů v další sportovní činnosti.

nové sprchy

  

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů působí v obci aktivní činností, hlavně v uspořádání dětského karnevalu, hasičského plesu a taneční zábavy v přírodním areálu. Ve spolupráci ostatních složek se sbor velkou měrou podílel na zajištění Hasičská zbrojnicedětského sportovního dne u příležitosti 25. výročí založení mateřské školy. Dne 22.7.2000 byla na místním hřišti uspořádána hasičská soutěž za účasti pěti družstev mužů a tří družstev žen. V roce 2001 se sbor dobrovolných hasičů zúčastnil hasičské soutěže v Lučicích.

Hasiči pravidelně ročně provádějí preventivní prohlídky objektů, údržbu techniky a vlastních prostor včetně výstroje a výzbroje.  Z činnosti sboru zaslouží vyzdvihnout aktivní účast při čištění Studánky a pořadatelská aktivita kulturních a společenských akcí. Podařilo se dokončit sušák na hadice a byl proveden nátěr podlahy v místní hasičárně.

V roce 2005 bylo obcí zakoupeno vozidlo ARO 240 2.5 za finanční spoluúčasti sboru. Jedná se o hasičský speciál s vybavený závěsem pro tažení podvozku se stříkačkou. Tím se stal sbor platným při případném zásahu v obci. Letošní rok  se sbor účastnil s tímto vozem hasičských cvičení v Lučicích a Lužci nad Cidlinou.

Rok 2006.

dětský karneval 22.4.2006První akcí místního SDH v letošním roce bylo pořádání dětského maškarního karnevalu.Tento karneval probíhal v místní rastauraci 22.4.2006. Karneval se povedl, děti si odnesly mnoho zážitků a také dárky od pořadatelů a sponzorů.

 

  

 

 

Zahrádkářský svaz

Svaz zahrádkářů svojí činností pomáhá obci. Z jeho činnosti lze jmenovat ořezání javorů v obci a topolů u skládky, prořezání jabloní k Lovčicím, postřik stromů k Chlumci nad Cidlinou a ořezání thůjí na místním hřbitově. Bylo také zakoupeno a vysázeno několik ovocných stromků a zajištěno každoroční klepání jablek. při této souvislosti budiž zmíněno, že byla obec dne 20.8.2002 postižena ničivým krupobitím s vichřicí. Škody byly způsobeny především na úrodě ovocných stromů a zeleniny. Živel způsobil značný nepořádek a drobné materiální škody.

Svaz pořádá různé výlety, například do Lysé nad Labem na mezinárodní výstavu Květy  a do Litoměřic na Zahradu Čech.

 

Fotografie z výstavy výpěstků místních zahrádkářů konané dne 28 a 29.10.2006 v obecní hospodě v Převýšově

celkový pohled na exponáty výstavy

 

 

 

 

 

 

 

atraktivní výpěstek p. Polívky Vladimíra

 

 

 

 

 

 

 

pohled na exponáty z jiného úhlu