Akce v okolí


Pohádky pro děti i pamětníky

Místo
Husova 24, 28934 Rožďalovice
Datum konání
Typ

Výstava je prodloužena do 31.3.2019! Na výstavě, chystané pro vánoční a zimní pohodu, si prohlédnete pohádkové knihy z minulého století, z dob Rakouska Uherska a první republiky. Prostřednictvím barevných knížek se přenesete se do světa čar a kouzel, do světa čarovných bytostí, v němž dobro vždy vítězí. Zahájení výstavy proběhne v pátek 23.11.2018 v 17 hodin, při něm se uskuteční slavnostní uvedení knihy Viktora Dobreva „Proměny Rožďalovic 1945–1963“. Autor v ní na základě dostupných pramenů mapuje historii našeho města od sklonku druhé světové války až do počátku 60. let. Kniha je doplněna řadou dobových snímků a dokumentů. Zároveň bude prezentován dotisk oblíbené knihy Josefa Horáka „Rožďalovice na přelomu století“. Obě knihy budou na místě k zakoupení.

Více

Osobnosti v knihách krásně svázaných

Místo
Husova 24, 28934 Rožďalovice
Datum konání
Typ

Výstava „Osobnosti v knihách krásně svázaných“ prezentuje nový výběr z uměleckých knižních vazeb Jendy Rajmana, v jehož domě a dílně muzeum vzniklo. Jedná se o výpravné knižní publikace, většinou životopisné romány či výběry z díla známých umělců, které vyšly a byly ručně svázány v letech 1930 až 1951. Uvidíte tu nejrůznější způsoby uměleckého knihařského zpracování, vazby na holandský či francouzský způsob, polokožené i celokožené, zdobené slepotiskem či zlacením. Výstavka v bývalé Rajmanově knihovně je součástí prohlídky po celý tento rok.

Více

32. Jarní setkání v Kolíně

Vážení členové Mercedes-Benz klubu Česká republika a příznivci značky Mercedes-Benz, dovolujeme si Vás pozvat do Kolína. Součástí setkání je tedy možnost nabídnout k prodeji svůj vůz nebo náhradní díly k našim miláčkům. Na Vaši nabídku můžeme též upozornit při komentovaných vstupech. Předběžný program: Sobota 20. dubna 2019 8:00 – 9:00 Registrace účastníků 9:00 Zahájení setkání 9:00 – 12:00 Výstava vozidel 12:00 Předání pamětních listů města Kolína statutárním zástupcem města Kolína 12:30 Start spanilé jízdy 13:00 Příjezd do areálu zámku v Ratboři 13:00 - 14:00 Oběd, prohlídka prostor zámku 15:00 - Vyhlášení výsledků 16:30 Ukončení setkání Místo setkání: Karlovo náměstí v Kolíně Startovné připravujeme:člen MBK ČR ... 250,- Kčnečlen MBK ČR ... 400,- Kčděti do 150 cm zdarma Podstatnou část nákladů na akci hradí z rozpočtu Mercedes-Benz klub ČR V ceně startovného : catering včetně nealko pití (káva, čaj, neal pivo...) v Kolíně na náměstí oběd v zámecké restauraci (pití si hradí každý sám) vstupné na prohlídku zámku zajímavé ceny pro vítěze POZOR: Všechna vozidla účastnící se srazu musí mít platné doklady (při registraci proběhne zběžná kontrola) Ředitel akce: Mgr. Petr Schweiner Předseda komise soutěže elegance: MUDr. Jaroslav Větvička Pro veřejnost je vstup zdarma.

Více

Vyhledat v textu

25. 3. Marián

Zítra: Emanuel

Královéhradecký kraj

http://www.kr-kralovehradecky.cz/

Portál veřejné správy ČR

http://portal.gov.cz/wps/portal

Návštěvnost stránek

135325
obecprevysov_footer1.png